EDUPlanet.com.pl

PLAY TIME

PLAY TIME

WSZYSCY NA SCENĘ!

Więcej szczegółów


31,99zł brutto

978-1-4472-3159-2

Dodaj do Listy Życzeń


"Most children I know love acting plays as much as they dislike country walks. In my experience, they also like reading plays. I discovered this when I was roped into my oldest son's primary school as one of the 'reading helpers' - pisze Julia Donaldson we wstępie - "Every week I would write a short tailor-made play for a particular group. I would cast it, initially giving the ablest readers the most demanding roles, but then swapping the parts again and again till each child had read each part...  "

 

W książce Julii Donaldson PLAY TIME znajdziecie 11  scenariuszy gotowych do wystawienia na scenie od 5-minutowych po dłuższe 45-minutowe.  Wszystkie opatrzone są cennymi radami autorki, a wybrane wzbogacone o piosenkę i zapis nutowy.

 

The Three Billy Goat Gruff, The Boy Who Cried Wolf, Turtle Tug i The Magic Twig zostały napisane na motywach znanych baśni i swietnie sprawdzają się w grupach dzieci rozpoczynających swoją przygodę z czytaniem i angielskim. Są krótkie, a przygotowanie inscenizacji nie zajmuje wiele czasu.

Birthday Surprise jest autorską sztuką Julii Donaldson i historią o imprezie urodzinowej dla Stuarta, wiecznie niezadowolonego chłopca, którego ulubionym słowem jest.... 'boring', czyli 'nuda'. Sztuka świetnie sprawdzi się w mniejszych 1grupach i całych zespołach klasowych. The Wonderful Smells napisana jest na motywach chińskiej baśni o magii zapachów i księżycowych ciasteczkach. Names Games porusza popularny problem w grupach dzieci i młodzieży, czyli obrażanie się i... wyzywanie.

Top of The Mops i All Gone to współczesne sztuki rozgrywające się w domu i w kafejce, które dobrze sprawdzą w zróżnicowanych, niewielkich grupach. Books and Crooks to ciekawa sztuka detektywistyczna napisana dla niewielkiej grupy młodzieżowej, a ostatnia Persephone oparta na motywach greckiego mitu o Persofonie, ciekawie poprowadzona, dobrze sprawdzi się w większych grupach młodzieżowych.

 

Polecamy stronę: www.picturebookplays.co.uk gdzie znajdziecie mnóstwo inspiracji do szkolnych i domowych inscenizacji.

 

MIĘKKA OPRAWA

Ilość stron: 230


No customer comments for the moment.

Only registered user can post a new comment.

Koszyk  

(pusty)
Reklama
2010 © Edu Planet | Prospectus Projekt