EDUPlanet.com.pl

JUDITH KERR'S CREATURES

JUDITH KERR'S CREATURES

Wszystkie zdjęcia

ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ JUDITH KERR

Więcej szczegółów


125,00zł brutto

Dodaj do Listy Życzeń


Urodzona w 1923 roku Judith Kerr jest jedną z najbardziej znanych i lubianych pisarek i ilustratorek dla dzieci, a jej książki - perypetie kotki Mog i The Tiger Who Came to Tea są najchętniej czytanymi tytułami w Wielkiej Brytanii, mimo że od ich pierwszego wydania minęło ponad 40 lat.

 

W przepięknie wydanym albumie znajdziecie pierwsze ilustracje małej Judith, które, mimo licznych przeprowadzek, zachowała jej mama. Znanmienne jest wspomnienie lekcji, po której niewiele brakowało, a Judith nigdy nie wróciłaby do rysowania. "What on earth are you doing? Don't you know how to draw a tulip? This is how you draw a tulip." Jej oczom ukazało się wówczas najprostsze z możliwych odzwierciedlenie tulipana, do narysowania którego nie trzeba posiadać większego talentu. Nie były to jednak jedyne traumatyczne przeżycia jakich stała się świadkiem.

Urodzona w Niemczech, córka niemiecko-żydowskiego wpływowego krytyka teatralnego, musiała wraz z rodziną uciekać z ojczyzny zaraz po tym jak Naziści objęli władzę. Zanim trafiła do Wielkiej Brytanii, spędziła kilka lat w Szwajcarii i Francji żyjąc w ciągłym strachu przed aresztowaniem jej ojca i kolejnymi przeprowadzkami. To wszysko opisała w trylogii "Out Of Hitler Times" z perspektywy 9-letniej Anny .

 

Największą popularność przyniosły Judith Kerr książki dla dzieci, początkowo opowiadane jej własnym pociechom - Tacy i Matthew (dziś znany brytyjski pisarz).  Inspiracją do ich napisania było codzienne życie u boku uznanego scenarzysty Nigella Kneale, z którym przeżyła wspaniałe 52 lata. Odznaczona orderem Imperium Brytyjskiego (OBE) za zasługi na rzecz literatury dziecięcej i pamięci o Holokauście, 14 czerwca Judith Kerr skończy 93 lata, a niebawem ukaże się jej kolejna książka...

 

 

Oprawa: introligatorska + obwoluta

Ilosć stron: 176

Wymiary: 23 x 30 cm / 1.3 kg

WYDANIE KOLEKCJONERSKIE

 

ZDJĘCIA: HARPER COLLINS | THE GUARDIAN | FORWARD.COM

No customer comments for the moment.

Only registered user can post a new comment.

Koszyk  

(pusty)
Reklama
2010 © Edu Planet | Prospectus Projekt