EDUPlanet.com.pl

KOLEKCJA KSIĄŻEK JUDITH KERR

KOLEKCJA JUDITH KERR | 10 książek

Więcej szczegółów

Promocja!
319,20zł brutto

399,00zł brutto

(cena obniżona o 20 %)

Dodaj do Listy Życzeń


Judith Kerr jest jedną z najbardziej znanych i lubianych pisarek i ilustratorek dla dzieci, a jej książki - perypetie kotki Mog i The Tiger Who Came to Tea są najchętniej czytanymi tytułami w Wielkiej Brytanii, mimo że od ich pierwszego wydania minęło ponad 45 lat.


Urodzona w Niemczech W 1923 roku córka niemiecko-żydowskiego wpływowego krytyka teatralnego, musiała wraz z rodziną uciekać z ojczyzny zaraz po tym jak Naziści objęli władzę. Zanim trafiła do Wielkiej Brytanii, spędziła kilka lat w Szwajcarii i Francji żyjąc w ciągłym strachu przed aresztowaniem jej ojca i kolejnymi przeprowadzkami. To wszysko opisała w trylogii "Out Of Hitler Times" z perspektywy 9-letniej Anny. 


Największą popularność przyniosły Judith Kerr książki dla dzieci, początkowo opowiadane jej własnym pociechom - Tacy i Matthew (dziś znany brytyjski pisarz).  Inspiracją do ich napisania było codzienne życie u boku uznanego scenarzysty Nigella Kneale, z którym przeżyła wspaniałe 52 lata. Odznaczona orderem Imperium Brytyjskiego (OBE) za zasługi na rzecz literatury dziecięcej i pamięci o Holokauście, 14 czerwca Judith Kerr skończyła 94 lata, a niebawem ukaże się jej kolejna książka...


W ZESTAWIE:

- 1x Mog the Forgetful Cat (book and CD)

- 1x Mog And The Bunny

- 1x Mog and The Bad Thing

- 1x Mog and the Granny

- 1x Mog in the Dark

- 1x Mog and the V.E.T,

- 1x Mog On The Fox Night

- 1x Goodbye Mog 

- 1 x Tiger Who Came To Tea 

- 1x Mr Cleghorn's Seal Book & CD

 

No customer comments for the moment.

Only registered user can post a new comment.

Koszyk  

(pusty)
Reklama
2010 © Edu Planet | Prospectus Projekt